Projekty domów z synergią przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz

Projekty domów zaprojektowane z myślą o tworzeniu synergii wewnątrz i na zewnątrz są coraz bardziej popularne wśród nowych właścicieli domów. Niezależnie od tego, czy chcesz rozszerzyć swój kwadratowy dom na świeże powietrze, czy zamienić swoje podwórko w strefę rekreacyjną, warto abyś otworzył się na możliwości jakie niesie to synergiczne połączenie. Przestrzenie te obejmują ogrody zimowe, kuchnie na świeżym powietrzu, dziedzińce, rozległe werandy i patia. Otoczone dużymi oknami i drzwiami, które zapewniają widoki i naturalne światło wewnątrz, będziesz cieszyć się tymi przestrzeniami, nawet jeśli zostaniesz w nich!

Synergia wewnątrz i na zewnątrz zaprojektowana na wszystkie pory roku

Szukając idealnego projektu domu, poszukaj projektu, który oferuje wielofunkcyjną strefę dzienną na świeżym powietrzu, aby stworzyć idealną osobistą oazę do całorocznej przyjemności. Nawet w chłodniejszym klimacie kominek lub palenisko może wydłużyć czas spędzany na świeżym powietrzu w miesiącach jesiennych i zimowych.

Baseny i wanny z hydromasażem pozostają popularnymi atrakcjami na świeżym powietrzu. Obecnie istnieje trend w kierunku basenów ze słoną wodą, więc nie musisz mieć do czynienia z chlorem, jeśli nie chcesz! Myślisz, że nie możesz planować basenu ze względu na ograniczenia przestrzenne lub budżetowe? Rozważ baseny mniejsze niż przeciętne. Baseny zanurzeniowe mogą pomóc ci się ochłodzić bez zajmowania całego podwórka.

Piękny i trwały taras

Dostępnych jest wiele nowoczesnych projektów domów z dobrze zaprojektowanymi tarasami, które zapewnią, że Twoja przestrzeń zewnętrzna będzie odporna na warunki atmosferyczne i zachowa swoje piękno. Dobrym przykładem pokrycia tarasów jest tu deska pokładowa. Profesjonaliści preferują deskę pokładową ze względu na jej trwałość, wszechstronność i przyjazność dla środowiska. Przy odpowiednim procesie jej przygotowania uzyskuje ona wytrzymałość tropikalnego twardego drewna.

Biorąc pod uwagę nasze warunki pogodowe od -30stC do +40stC podstawą będzie tutaj taki dobór materiałów, które wytrzymają takie zmiany temperatur. Dzięki temu taras pozostanie cały czas piękny i za każdym razem zapraszać będzie do skorzystania z niego.

W pełni funkcjonalne kuchnie zewnętrzne

Wybór odpowiedniego projektu domu z zaplanowaną w pełni funkcjonalnej kuchnią na świeżym powietrzu to świetny sposób na wzmocnienie Twojej rozrywkowej przestrzeni. Lokalizacja Twojej kuchni na świeżym powietrzu będzie często podyktowana bliskością kuchni wewnętrznej oraz wielkością i układem tarasu. Jeśli planujesz budować od zera, dobrym pomysłem jest poprosić specjalistę o rekomendacje.

Pamiętaj, aby podczas wyboru projektu domu z możliwością rozbudowy o kuchnię na świeżym powietrzu uwzględnić dużo powierzchni roboczej i miejsca na blacie. Zaprojektuj „trójkąt roboczy” z obszarami do przygotowania, gotowania i podawania. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca i przyłączy, dodaj zlew i lodówkę, aby mieć wszystko pod ręką. W każdym razie centralnym punktem kuchni na świeżym powietrzu jest grill — zdecyduj, czy chcesz urządzenie do gotowania do zabudowy, czy wolnostojące. W zależności od stylu każdy może być świetnym wyborem!

Jeśli chcesz zbudować dom z synergią wewnątrz i na zewnątrz, spójrz na to czego potrzebujesz. Koncentrując się zarówno na funkcjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych, z pewnością znajdziesz projekt, który pokochasz!