Na prąd czy energię słoneczną?

Opublikowane przez

Jeżeli chcemy zamontować oświetlenie na dworze, to musimy się zastanowić, w którym miejscu ma ono stać, czy będziemy w stanie tam podciągnąć prąd i czy w ogóle chcemy skorzystać z lamp, które muszą być zasilane prądem. Jak się okazuje, do wyboru mamy tutaj sporo rzeczy, więc z pewnością warto wszystko przeanalizować.

Kule solarne to dobre rozwiązanie

Jeśli nie chcemy mieć lamp na prąd, albo mają one być tak daleko od domu, że trudno będzie tam podciągnąć kabel, to idealnym rozwiązaniem będą dla nas kule solarne. Eleganckie, świetnie się prezentujące, a przy okazji zasilane energią słoneczną, więc korzystanie z nich, poza samym ich zakupem, nic nas nie będzie kosztowało. Takie zasilane energią słoneczną, są tez slupki oswietleniowe, które prezentują się gustownie, nie rzucają się w oczy, a jednocześnie są w stanie zagwarantować nam naprawdę sporo światła.

Reflektorki też się mogą sprawdzić

Chcąc dobrze oświetlić bramę, albo wjazd do garażu, powinniśmy zainwestować w reflektorki. Dają one mocne światło, a więc nie będziemy mieli problemów z ocenieniem odległości, a dodatkowo możemy jeszcze skorzystać z takich, które będą się załączały na ruch, a więc nie będziemy musieli ich pozostawiać cały czas zapalonych. Będą się one włączały tylko wtedy, kiedy będzie to faktycznie niezbędne.

Warto się zapoznać ze specyfikacją poszczególnych lamp, tak aby mieć pewność, że te, które wybierzemy dla siebie, faktycznie będą nam odpowiadały pod każdym względem. Zwłaszcza, że naprawdę mamy tutaj w czym wybierać.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *