Jakie oświetlenie do łazienki wybrać?

Z jednej strony w łazience spędzamy stosunkowo mało czasu, z drugiej jest to miejsce, w którym nakładamy makijaż, a więc potrzeba w nim odpowiedniej ilości światła, tak aby wszystko było dobrze widoczne. Dlatego też warto się zastanowić, jakie oświetlenie powinno być w tym pomieszczeniu, tak aby było to jak najlepsze.

Sufitowe to przede wszystkim

Oczywiście nie powinniśmy mieć wątpliwości, że w naszej łazience powinno znaleźć się oświetlenie sufitowe, które sprawi, że wszystko będzie dobrze widać i rozjaśniony będzie każdy kąt. Jeśli nie chcemy, aby coś nam zwisało z sufitu, tak abyśmy nie musieli się martwić, że zahaczymy o to ręcznikiem, to warto tutaj wybrać plafony. Przylegają blisko sufitu, mogą być ozdobne, a co się z tym wiąże, możemy być pewni, że będą idealnym uzupełnieniem wyglądu naszej łazienki.

Lampy przy lustrze

Może się jednak okazać, że takie oświetlenie na suficie będzie za słabe, aby można było na spokojnie zrobić sobie makijaż. Dlatego wybierając lampy do lazienki nie możemy zapominać o takich, które będą zamontowane przy lustrze. Będą one dawały mocne światło, a jednocześnie, będziemy mogli je włączać tylko wtedy, gdy będzie to naprawdę konieczne. Takie lampy możemy kupić od razu mocowane do lustra, albo osobno, jednak warto dopilnować, aby miały one możliwość dowolnego ustawienia, tak abyśmy mogli je ustawiać pod takim kątem, jaki jest nam potrzebny.

Możemy być zaskoczeni różnorodnością lamp, jakie proponowane są nam do łazienki. Bez względu na to, w jakim będzie ona stylu, z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.