Dodatki do mieszkania w stylu retro - fotel wypoczynkowy

Dodatki do mieszkania w stylu retro – fotele wypoczynkowe

Opublikowane przez

Moda na wnętrza w stylu retro właściwie nie przemija. Kochamy dobry design i nawet projekty mebli, które powstały lata temu, a są wyjątkowo wygodne, pojawiają się w przestrzeniach nowoczesnych czy loftowych. Szukając mebli do wnętrz vintage, warto zwrócić uwagę na fotele w stylu retro, które poza niebanalnym designem oferują także wyjątkową wygodę siedzenia.

Wśród mebli będących niemal pozycją obowiązkową we wnętrzach w stylu retro jest fotel tapicerowany patchworkowy. Dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, ma dobrze znany w historii designu kształt nawiązujący do projektu Arne Jacobsena – fotelu jajo – który powstał w myślą o lobby hotelowych. Mimo wykorzystania w tak publicznych przestrzeniach, fotel zapewnia maksimum prywatności, dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, pozwalającemu zagłębić się wygodnie w jego wnętrzu w trakcie lektury czy oglądania filmów. Jego dodatkowym atutem jest patchworkowa tapicerka, kojarząca się z jednej strony z czasami barwnych dzieci-kwiatów, z drugiej: z tradycyjnymi sposobami wykonywania pledów w czasach wiktoriańskich, kiedy były one zszywane z pozostałych po szyciu ubrań fragmentów materiałów o różnych fakturach i kolorach. Barwny i kolorowy fotel patchworkowy doskonale będzie wyglądał w zestawieniu z meblami z ciemniejszego drewna czy we wnętrzach utrzymanych w stylu boho.

Fotel vintage to także zawsze lubiany i popularny fotel uszak, którego nazwa wywodzi się od charakterystycznych uszu wokół głowy siedzącego. Historia uszaka sięga dawnych wieków, kiedy tego typu krzesła powstały dla ochrony przed przeciągami i zimnem panującym w dworach i na zamkach. Monumentalna forma uszaka, będącego dość sporym meblem, nawiązuje więc niemal do królewskich tronów. Rzeczywiście, siedząc wygodnie w tego typu fotelu wypoczynkowym, można poczuć się królewsko.

Fotel wypoczynkowy retro to także model nawiązujący z kolei do projektu słynnego małżeństwa amerykańskich designerów – Charlesa i Ray Eamesów. Stworzony przez nich fotel, nazwany Eames Longue to uznawany za jeden z najwygodniejszych mebli, jakie kiedykolwiek powstały. Mający formę leżanki, obity skórą, pozwalający na wygodne przechylenie się do tyłu, które unosi nogi do pozycji, w której można odpocząć po całym dniu biegania, stania czy nawet siedzenia przy biurku. Takie retro fotel doskonale sprawdza się w stylowo urządzonym w aranżacji vintage salonie czy gabinecie, dając swojemu właścicielowi nie tylko komfort siedzenia, ale także klasyczny design, który dobrze wygląda w każdym wnętrzu. Ciekawe meble w stylizacji retro i vintage znajdziesz w niskich cenach na meblezagrosze.pl – zapraszamy!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *