Czarne lampy stojące, które idealnie sprawdzą się w strefie wypoczynkowej

Jak jest Twój przepis na idealny, wolny dzień, popołudnie lub wieczór, gdy pogoda nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu? Nasz to miękki koc, talerz przekąsek i dobra książka albo nowy serial na Netflixie. Aby ta piękna wizja stała się rzeczywistością, potrzebujesz odpowiednio zaaranżowanego kącika wypoczynkowego – z klimatycznym i stylowym oświetleniem. Proponujemy lampy stojące w czarnym kolorze. Jesteś za? W takim razie sprawdź, jakie czarne lampy podłogowe wybrać do swojej strefy relaksu.

Dopasuj czarną lampę stojącą do wystroju pomieszczenia

Czarne lampy stojące podłogowe, ze względu na wyrazistą kolorystykę i spore rozmiary, lubią wysuwać się w aranżacji na pierwszy plan. Dlatego tak ważne jest, by wybrana lampa stojąca harmonizowała stylowo i kolorystycznie z ogólnym wystrojem pomieszczenia. Obecnie rynek lamp stojących pokojowych jest na tyle rozbudowany, że nie powinieneś mieć większego problemu ze znalezieniem modelu w pożądanym stylu. Zwłaszcza segment czarnych lamp stojących oferuje dużą różnorodność.

  • Jeśli szukasz lampy stojącej do salonu w klasycznym stylu, postaw na elegancki model z czarnym, materiałowym abażurem o tradycyjnym kształcie i efektowną podstawą z drewna lub metalu.
  • Urządzasz strefę wypoczynkową w loftowych klimatach? Idealnie sprawdzi się w niej ikoniczna, czarna lampa podłogowa łukowa – z kloszem umieszczonym na końcu długiego, wygiętego ramienia.
  • Wolisz typowo nowoczesne lampy stojące? Rozejrzyj się za designerskimi i energooszczędnymi, czarnymi lampami stojącymi LED. Model z wbudowanym LEDem i ruchomym kloszem znakomicie sprawdzi się w roli lampy stojącej do czytania.
  • Potrzebujesz lampy stojącej podłogowej do salonu zaaranżowanego w stylu glamour lub modern glam? Polecamy Ci czarne modele o wyrafinowanym, dekoracyjnym designie, zdobione błyszczącymi akcentami i wykonane ze szlachetnych materiałów.
  • Chcesz zaprosić do strefy wypoczynkowej w salonie skandynawską przytulność i prostotę? Pomoże Ci w tym lampa stojąca trój nóg z drewnianą podstawą i czarnym abażurem. Będzie stylowo kontrastować z wszechobecną w salonie scandi bielą.

Zwróć uwagę na funkcjonalność czarnej lampy stojącej

W kącikach wypoczynkowych doskonale odnajdują się czarne lampy stojące nowoczesne z ruchomymi kloszami lub ramionami, pozwalające użytkownikowi sterować kierunkiem padania światła. Gdy będziesz czytać, wygodnie skierujesz snop światła na strony książki. Gdy będziesz oglądać filmy, ustawisz klosz tak, by uzyskać delikatne, klimatyczne rozświetlenie przestrzeni wokół TV. Jeśli zdecydowałeś się na czarną lampę stojącą LED, tj. ze zintegrowanym, czyli niewymiennym źródłem światła, koniecznie zwróć uwagę na jej parametry, bo nie wymienisz w niej potem żarówki. Lampy stojące w strefach wypoczynkowych powinny emitować przyjazny dla oczu blask o neutralnej lub lekko ciepłej barwie – w zależności od tego, czy częściej spędzasz czas z lekturą, czy z filmami i serialami.

Wybierz czarną lampę stojącą w optymalnym rozmiarze

Czarna lampa stojąca podłogowa powinna być dopasowana do strefy wypoczynkowej i całego pomieszczenia nie tylko stylowo i kolorystycznie, ale również gabarytowo. Zbyt duża lampa przytłoczy wnętrze, zabierze cenne miejsce i będzie przeszkadzać w poruszaniu się, a zbyt mała zgubi się w tle. Twój kącik relaksu jest raczej niewielki? Wstaw do niego prostą, smukłą lampę stojącą na wąskiej nodze, z kompaktowym kloszem lub z odsłoniętym źródłem światła. Pamiętaj, że im większą i masywniejszą lampę podłogową wybierzesz, tym mocniej będzie ona rzucać się w oczy i wpływać na całą aranżację.